Jak sestavit sixpack sladšího cideru

05. 04. 2015 Daniel Rufer

Řekněme, že máte raději sladší, jemné cidery. Jak byste si tedy mohli sestavit sixpack?

 

1. Polosladký Magnetic Apple cider

Těžko bych dával jiný cider na první místo. Sladší provedení od Kolína je totiž neskutečně jemné a voňavé. Není to ale nudná sladkost, která by vás čekala u supermarketového cideru. Naopak, jde o plnou chuť sladkých jablek. 

Sixpacková cena: 40 Kč

2. Hruškový Magnetic Apple cider

Ciderů, ve kterých se nějak motaly hrušky, už jsem pár ochutnal. Tenhle ale zatím vede - zachovává totiž to, co je na hrušce nejlepší. Hruška je přirozeně hodně sladká a hodně aromatická. To všichni víme. Tenhle cider nechává vyniknout právě to. Nic v něm nepřebývá, ale ani nechybí. Kombinace s jablky je skvělá.

Sixpacková cena: 40 Kč

3. Cidre Premier Demi Sec

Nejsladší model ze Všenor. Nádherně aromatický - voní po lesním ovoci a opět nepřichází ani o trochu jablečné chuti. Přirozeně perlí, jenom trochu, tak akorát.

Sixpacková cena: 140 Kč

4. Weston's Old Rosie

 

Silný anglický cider. Kalný, v chuti výrazněji zkvašený, ale i tak velmi příjemný. Nejedna dáma nám jej už chválila.

Sixpacková cena: 60 Kč

5. Rossbach polosuchý cider

Polosuchý Rossbach klame tělem. Chuťově má totiž také blízko ke sladkým ciderům. Příjemný cider pro ty, kteří chtějí něco přiměřeně klidného - je totiž hezky cukrový. Asi jako jablka, která jsou dozrálá tak akorát.

Čím doplnit? 

Nezapomínejte, že v sixpacku může být vybráno i víc kusů od jednoho produktu. Pokud si chcete osladit život, doplňte třeba skvělým moštem nebo limonádou. Těm zkušenějším bude chutnat i Prager - je trochu listovější, než cidery z tohoto výběru, ale sladký je také.

 

Pokud budete chtít výběr zkonzultovat, ozvěte se mi na telefon 602 289 510. A pokud vás tenhle článek zaujal, těšte se na příští - ten zase bude o sušším sixpacku. 
Okomentovat

Vezměte prosím na vědomí, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny.